Znaki kierunku i miejscowości to znaki drogowe wyrażające ustalenia organizacji ruchu w postaci drogowskazów wskazujących kierunek gdzie jest dana miejscowość, dzielnica, miejsca publiczne, atrakcje turystyczne i inne miejsca do których można się zorientować, ale głownie prowadzą do innych miast.

W Polsce znaki kierunku i miejscowości mają kształt prostokąta z zielonym i niebieskim tłem (dotyczące autostrad) z białymi napisami.

 

E-1 tablica przeddrogowskazowa E-1a tablica przeddrogowskazowa na autostradzie E-1b tablica przeddrogowskazowa przed wjazdem na autostradę E-2a drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni E-2b drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią E-2c drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni na autostradzie E-2e drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni przed wjazdem na autostradę E-2d drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią na autostradzie E-2f drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią przed wjazdem na autostradę E-3 drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości wskazujący numer drogi E-4 drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości podający do niej odległość E-5 drogowskaz do dzielnicy miasta E-6 drogowskaz do lotniska E-7 drogowskaz do przystani wodnej E-8 drogowskaz do przystani wodnej E-13 tablica kierunkowa E-14 tablica szlaku drogowego E-14a tablica szlaku drogowego na autostradzie E-15a numer i rodzaj drogi  E-17a miejscowość E-18a koniec miejscowości E-19a obwodnica E-20 tablica węzła drogowego na autostradzie E-22c informacja o obiektach turystycznych
 
  REKLAMY

 


Czy znasz te znaki?

A-7   Znak ostrzegawczy, który wskazuje kto na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu. Nadjeżdżając od strony tego znaku, jesteś na drodze podporządkowanej.

Więcej

C12   Znak z grupy znaków nakazu. Wskazuje kierującym obowiązujący kierunek jazdy wokół wyspy centralnej - tzw. rondo. Jednocześnie, taki znak wskazuje że na takim rondzie obowiązuje zasada prawej strony

Więcej

D-40   Znak oznacza wjazd do strefy zamieszkania, w której pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem - w tym również na jezdni i ścieżce dla rowerzystów.

Więcej

B-20   Znak z grupy znaków zakazu. Jest ustawiany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zatrzymania pojazdu choćby przez chwilę.

Więcej

B-21   Znak zakazujący skrętu w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jednocześnie znak zabrania zawracania - ciekawe, czy domyślasz się dlaczego?

Więcej

T-27   Tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Jest stosowana łącznie ze znakiem wyznaczającym przejście dla pieszych.

Więcej
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]