Znaki drogowe informujące o organizacji ruchu, oraz uprzedzające o zakazach i niebezpieczeństwach to właśnie znaki uzupełniające.

Zazwyczaj mają kształt prostokąta z granatowym tłem i białymi napisami i obrazami, z wyjątkiem znaków F-8, F-9, F-21 i F-22 które mają tylko żółty kolor tła.

 

F-1 przejście graniczne F-2 przekraczanie granicy zabronione F-3 granica obszaru administracyjnego F-4 nazwa rzeki F-5 uprzedzenie o zakazie F-6 znak uprzedzający umieszczany przed skrzyżowaniem F-7 sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo F-8 objazd w związku z zamknięciem drogi F-9 znak prowadzący na drodze objazdowej F-10 kierunki na pasach ruchu F-11 kierunki na pasie ruchu F-12 znak wskazujący przejazd tranzytowy umieszczany przed skrzyżowaniem F-13 przejazd tranzytowy tablica wskaźnikowa na autostradzie przed pasem wyłączania F-15 niesymetryczny podział jezdni dla przeciwnych kierunków ruchu F-16 koniec pasa ruchu na jezdni dwukierunkowej F-17 koniec pasa ruchu na jezdni jednokierunkowej F-18 przeciwny kierunek dla określonych pojazdów F-19 pas ruchu dla określonych pojazdów F-20 część drogi (pas ruchu) dla określonych pojazdów F-21 ruch skierowany na sąsiednią jezdnię F-22 ograniczenia na pasie ruchu
 
  REKLAMY

 


Czy znasz te znaki?

A-7   Znak ostrzegawczy, który wskazuje kto na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu. Nadjeżdżając od strony tego znaku, jesteś na drodze podporządkowanej.

Więcej

C12   Znak z grupy znaków nakazu. Wskazuje kierującym obowiązujący kierunek jazdy wokół wyspy centralnej - tzw. rondo. Jednocześnie, taki znak wskazuje że na takim rondzie obowiązuje zasada prawej strony

Więcej

D-40   Znak oznacza wjazd do strefy zamieszkania, w której pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem - w tym również na jezdni i ścieżce dla rowerzystów.

Więcej

B-20   Znak z grupy znaków zakazu. Jest ustawiany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zatrzymania pojazdu choćby przez chwilę.

Więcej

B-21   Znak zakazujący skrętu w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jednocześnie znak zabrania zawracania - ciekawe, czy domyślasz się dlaczego?

Więcej

T-27   Tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Jest stosowana łącznie ze znakiem wyznaczającym przejście dla pieszych.

Więcej
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]