Każdy z testów poniżej ma tylko pięć pytań. Po udzieleniu ostatniej odpowiedzi od razu zobaczysz rezultaty.
Powodzenia.

co wiesz o znaku A-1    co wiesz o znaku A-2    co wiesz o znaku A-5     co wiesz o znaku A-6d  co wiesz o znaku A-7   co wiesz o znaku A-9    co wiesz o znaku A-20
co wiesz o znaku B-1   co wiesz o znaku B-2   co wiesz o znaku B-20   co wiesz o znaku B-21   co wiesz o znaku B-23
co wiesz o znaku C-1 i C-2    co wiesz o znaku C-12   co wiesz o znakach C-5 do C-8    co wiesz o znakach C-13 do C-13/16
co wiesz o znaku D-1 co wiesz o znaku D-3 co wiesz o znaku D-5 co wiesz o znakach D-6 do D-6b co wiesz o znaku D-40
co wiesz o tabliczkach T-1 do T-5

 
  REKLAMY


Czy znasz te znaki?

A-7   Znak ostrzegawczy, który wskazuje kto na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu. Nadjeżdżając od strony tego znaku, jesteś na drodze podporządkowanej.

Więcej

C12   Znak z grupy znaków nakazu. Wskazuje kierującym obowiązujący kierunek jazdy wokół wyspy centralnej - tzw. rondo. Jednocześnie, taki znak wskazuje że na takim rondzie obowiązuje zasada prawej strony

Więcej

D-40   Znak oznacza wjazd do strefy zamieszkania, w której pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem - w tym również na jezdni i ścieżce dla rowerzystów.

Więcej

B-20   Znak z grupy znaków zakazu. Jest ustawiany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zatrzymania pojazdu choćby przez chwilę.

Więcej

B-21   Znak zakazujący skrętu w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jednocześnie znak zabrania zawracania - ciekawe, czy domyślasz się dlaczego?

Więcej

T-27   Tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Jest stosowana łącznie ze znakiem wyznaczającym przejście dla pieszych.

Więcej
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]