A-6e
Wlot drogi jednokierunkowej z lewej strony

znak wlot drogi jednokierunkowej z lewej strony

 

Znak ostrzega o skrzyżowaniu, na którym droga dochodząca z lewej strony jest drogą jednokierunkową, z ruchem w kierunku do drogi głównej.

W związku z tym, że do skrzyżowania dochodzi droga jednokierunkowaznak D-3, skręt w prawo na tym skrzyżowaniu jest zabroniony. Oznacza to, że droga dochodząca z lewej strony jest drogą jednokierunkową z ruchem w kierunku do drogi z pierwszeństwem, i w związku z tym skręt w lewo na tym skrzyżowaniu jest zabroniony.
Wolno na takim skrzyżowaniu zawracać.

Znak ma zastosowanie przede wszystkim poza obszarem zabudowanym, gdzie kierujący jest ostrzegany o kolejnych skrzyżowaniach dróg. Na ulicach miast znak jest umieszczany wyjątkowo.


Na tak oznakowanym skrzyżowaniu wyprzedzanie pojazdów silnikowych jest ZABRONIONE !

 

MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO

znak A-6d znak C-5 znak B-21 znak B-2 znak D-3
wlot drogi jednokierunkowej z lewej strony z sygnalizacją świetlną
Z Twojej lewej strony mogą nadjeżdżać pojazdy, ale muszą ustąpić Ci pierwszeństwa.

 

 

 

A-6d
Wlot drogi jednokierunkowej z prawej strony

znak wlot drogi jednokierunkowej z prawej strony

 

Znak ostrzega o wlocie podporządkowanej drogi jednokierunkowej po prawej stronie drogi głównej.

Jest to rodzaj skrzyżowania w którym droga dochodząca z prawej strony jest drogą jednokierunkową z ruchem w kierunku do drogi z pierwszeństwem. W związku z tym, że do skrzyżowania dochodzi droga jednokierunkowaznak D-3, skręt w prawo na tym skrzyżowaniu jest zabroniony.

Znak ma zastosowanie przede wszystkim poza obszarem zabudowanym, gdzie kierujący jest ostrzegany o kolejnych skrzyżowaniach dróg. Na ulicach miast znak jest umieszczany wyjątkowo.


Na takim skrzyżowaniu wyprzedzanie pojazdów silnikowych jest ZABRONIONE!, ale wolno jest zawrócić.

 

MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO

znak A-6e znak C-5 znak B-22 znak B-2 znak D-3
w odległości od 150-300 metrów będzie wlot drogi jednokierunkowej z prawej strony
Tutaj najbliższe skrzyżowanie będzie z drogą jednokierunkową po prawej stronie.

 

Przejdź do opisu losowo wybranych znaków:
 


Czy znasz te znaki?

A-7   Znak ostrzegawczy, który wskazuje kto na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu. Nadjeżdżając od strony tego znaku, jesteś na drodze podporządkowanej.

Więcej

C12   Znak z grupy znaków nakazu. Wskazuje kierującym obowiązujący kierunek jazdy wokół wyspy centralnej - tzw. rondo. Jednocześnie, taki znak wskazuje że na takim rondzie obowiązuje zasada prawej strony

Więcej

D-40   Znak oznacza wjazd do strefy zamieszkania, w której pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem - w tym również na jezdni i ścieżce dla rowerzystów.

Więcej

B-20   Znak z grupy znaków zakazu. Jest ustawiany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zatrzymania pojazdu choćby przez chwilę.

Więcej

B-21   Znak zakazujący skrętu w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jednocześnie znak zabrania zawracania - ciekawe, czy domyślasz się dlaczego?

Więcej

T-27   Tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Jest stosowana łącznie ze znakiem wyznaczającym przejście dla pieszych.

Więcej
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]