B-15
|
Taki znak ustawiany jest zazwyczaj przed wąskimi mostami, bramami itp.
Ruch pojazdów ogranicza się ze względu na szerokość, gdy szerokość przejazdu jest mniejsza niż 3,5 m. Kierujący powinien znać wymiary swego pojazdu także z załadunkiem.
Znak stawiany jest również ze względu na wąskie ulice i pasy ruchu - w takiej sytuacji znak może być umieszczony nad pasem ruchu którego dotyczy, lub jako element znaku F-22 "ograniczenia na pasie ruchu".
Warto przy tym pamiętać, że omawiany tutaj znak umieszcza się, gdy odległość między elementami konstrukcyjnymi obiektu ograniczającymi szerokość drogi jest mniejsza niż 3,5 metra.
Liczba podana na znaku powinna być o 1,0 metr mniejsza niż odległość między tymi elementami - czyli jeśli przejazd ma szerokość 3,4 metra, na znaku znajdzie się wartość 2,4 metra.
MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO
B-16
|
Znak ustawiany jest wszędzie tam, gdzie jest niżej niż zazwyczaj. Czasami też przed nisko zawieszoną trakcją tramwajową i oznacza zakaz ruchu pojazdów, których wysokość (również z ładunkiem) jest większa od wartości podanej na znaku.
Ruch pojazdów ze względu na wysokość ogranicza się od chwili, gdy wysokość przejazdu jest mniejsza niż 4,5 metra. Jest ustawiany głównie ze względu na niskie tunele, wiadukty.
Warto wiedzieć, że na znaku podaje się liczbę o 0,5 metra mniejszą od wysokości obiektu nad jezdnią, a wysokość obiektu mierzy się w obrębie drogi, w miejscu, w którym odległość sklepienia obiektu od jezdni jest najmniejsza.
Ale czy taki znak istnieje i jest zgodny z kodeksem?
B-17
|
Jeżeli istnieje konieczność wprowadzenia ograniczenia długości pojazdu wraz z ładunkiem, to ten znak zakazuje ruchu pojazdów lub zespołów pojazdów, których jest większa od wartości podanej na znaku.
Ruch pojazdów ze względu na jego długość ogranicza się na drogach o ostrych i wąskich zakrętach, oraz tam, gdzie kierujący zbyt długim pojazdem miałby problemy z manewrowaniem, lub ruch takich pojazdów mógłby utrudniać ruch innym.
MA COŚ WSPÓLNEGO
Przejdź do opisu losowo wybranych znaków: |