B-11
Zakaz wjazdu wózków rowerowych

B-11 zakaz wjazdu wózków rowerowych

 

Znak stosowany jest na drogach o dużym natężeniu ruchu, gdzie ruch tych pojazdów może powodować tamowanie ruchu, zwłaszcza podczas wyprzedzania.
Zakazuje ruchu wózków rowerowych oraz motorowerowych, rowerów wielośladowych, bez względu na przeznaczenie tego rodzaju pojazdu - do przewozu ładunków lub osób.

 

 

MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO

znak C-13 tabliczka T-22
zakaz wjazdu m.in rowerów wielośladowych
Jeden ze znaków, które trudno znaleźć na naszych ulicach.

 

 

 

B-12
Zakaz wjazdu wózków ręcznych

B-12 zakaz wjazdu wózków ręcznych

 

Znak zakazuje ruchu zarówno na jezdni jak i na poboczu wózków ręcznych prowadzonych, ciągniętych lub pchanych.

Znak ten nie dotyczy wózków podręcznych używanych przez pieszego.

 

Znak występuje czasami w takiej postaci - co oznacza zakaz poruszania się po jezdni poboczu zarówno rowerzystów jak i wózków ręcznych. B-9-12

 

tutaj jest zakaz ruchu wózków ręcznychZakaz wjazdu wózków ręcznych.
Znak raczej bardzo rzadko spotykany na naszych drogach.


 

 

 

B-41
Zakaz ruchu pieszych

B-41 zakaz ruchu pieszych

 

Znak oznacza, że droga jest zamknięta dla pieszych.

Ustawia się go wszędzie tam, gdzie piesi mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa ruchu, np. w tunelach, na mostach przeznaczonych wyłącznie dla pojazdów, itp - jest stosowany ze względu na brak chodnika, przy jednoczesnym dużym ruchu pojazdów stanowiących niebezpieczeństwo dla pieszych, lub gdy droga posiada wydzielony ciąg przeznaczony do ruchu pieszego.

Znak zakazuje ruchu pieszych, ale tylko po tej stronie drogi, po której jest umieszczony.

Trzeba pamiętać, że dziecko w wieku do 10 lat poruszające się na rowerze (pod opieką osoby dorosłej), ma również zakaz poruszania się za tym znakiem - taki "rowerzysta", to tak naprawdę pieszy!

 

MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO

znak D-37 znak C-16 znak C-16a
przejście dla pieszych jest po drugiej stronie jezdni
Piesi mogą iść dalej TYLKO drugą stroną ulicy!

 

Przejdź do opisu losowo wybranych znaków:
 


Czy znasz te znaki?

A-7   Znak ostrzegawczy, który wskazuje kto na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu. Nadjeżdżając od strony tego znaku, jesteś na drodze podporządkowanej.

Więcej

C12   Znak z grupy znaków nakazu. Wskazuje kierującym obowiązujący kierunek jazdy wokół wyspy centralnej - tzw. rondo. Jednocześnie, taki znak wskazuje że na takim rondzie obowiązuje zasada prawej strony

Więcej

D-40   Znak oznacza wjazd do strefy zamieszkania, w której pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem - w tym również na jezdni i ścieżce dla rowerzystów.

Więcej

B-20   Znak z grupy znaków zakazu. Jest ustawiany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zatrzymania pojazdu choćby przez chwilę.

Więcej

B-21   Znak zakazujący skrętu w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jednocześnie znak zabrania zawracania - ciekawe, czy domyślasz się dlaczego?

Więcej

T-27   Tabliczka wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Jest stosowana łącznie ze znakiem wyznaczającym przejście dla pieszych.

Więcej
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]